PULSO KOMPRESAS

Pulso kompresas tradiciškai naudojamas norint stiprinti kraujotakos sistemą arba karščiuojant.

Tinka tiek mažiausiems, tiek suaugusiems:

  • esant galvos skausmams
  • nuovargiui ar stresui
  • kraujotakos aktyvavimui visose temperatūros stadijose (tik naudojama skirtingai: sausi arba drėgni)
  • sukilusios temperatūros mažinimui.

Esant vėsioms rankoms arba kylančios temperatūros metu, kai kūną krečia šaltis ir galūnės yra vėsios reikia naudoti tik išorinę - vilnonę pulso dalį, kuri padeda aktyvuoti organizmo kraujotaką ir tuo pačiu padėti organizmui sukaupti jėgas. Kompresas gali būti nešiojamas ir ilgesnį laiką.

Esant galvos skausmams, nuovargiui, stresui ar pakilusiai temperatūrai (kai yra 39°C ir galūnės yra karštos ) galima atlikti vėsius drėgnus pulso kompresus. Tam vidinė palutė išmirkoma 2°C-5°C vėsesniame nei kūno temperatūra vandenyje, o dar geriau mišinyje su aromamišiniais Levandų-citrinų prausiklis arba Čiobrelių - mirtų prausiklis arba trupučio citrinos sulčių, ar  šlakelis natūralaus vaisių acto. Tuomet uždedame vidinę palutę ant pulso, apsukame tarpine medžiaga ir uždengiame išoriniu vilnoniu pulso kompresu, kad palutė tolygiai šiltų.  Kompresą laikome apie 10 min ir galime daryti iki trijų kartų. Po to reikia padaryti pertrauką.  Norint sumažinti temperatūrą verta tarp kompresų temperatūrą patikrinti ir kaskart naujai nuspręsti ar yra sekančio kompreso būtinybė. 


Daugkartiniai, natūralūs ir patogūs naudoti pulso kompresai  labai efektyvūs. Padeda nusiraminti, gerai jaustis ir mobilizuoti organizmo jėgas.

Natūralūs kompresui pritaikyti audiniai sustiprina efektą ir padeda įvairiai naudoti kompresus kasdienoje, laisvalaikiu ar sportuojant, sveikatos priežiūroje.